Жан Беленюк слідом за Шевченком попросив виключити його зі складу НОК

2022-11-21 18:56

Олімпійський чемпіон та народний депутат Верховної Ради від фракції "Слуга Народу" Жан Беленюк написав заяву з проханням виключити його зі складу Національного олімпійського комітету України.

Про це він повідомив у Facebook.

"В такому НОК не можу собі дозволити затриматися надовго", - написав Беленюк і додав фото своєї заяви.

Пояснюючи свою позицію, Беленюк прикріпив пост футболіста Романа Зозулі, в якому той розкритикував 22-х членів НОК. Зокрема, за колишнє членство в "Партії регіонів" чи "Опозиційній платформі - За життя".

Зазначимо, що Беленюк претендував на посаду президента комітету, проте за підсумками виборів 17 листопада новим очільником НОК став міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Тоді ж на Генасамблеї НОК обрали нових членів Національного олімпійського комітету на період 2022-2026 років. Новий склад комітету зазнав критики громадськості. Екстренер збірної України з футболу Андрій Шевченко, якого теж обрали до складу НОК, заявив, що не входитиме туди, бо не згоден із новим складом комітету.

Після цього депутати від колишньої ОПЗЖ Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич, яких критикували чи не найбільше, написали заяви про виключення зі складу комітету. Виконком НОК прийняв відставку Шуфрича та Суркіса, а також депутата від "Батьківщини" Андрія Кожем'якіна.

Очільник НОК Гутцайт нам у коментарі розповів, що вони з Андрієм Шевченком мають незабаром обговорити питання щодо його подальшої роботи в комітеті.

За матеріалами Громадське телебачення